Hydroizolácia plochej strechy je vždy citlivá záležitosť, a preto vyžaduje zvýšenú pozornosť a skutočnú technickú zdatnosť.
Vzhľadom na to, že sa na plochej streche drží sneh a tiež zrážková voda, je najdôležitejším prvkom plochej strechy hydroizolačná vrstva. Hydroizolácie používané na ploché strechy sa delia na tzv. povlakové – sem patria napr. asfaltové pásy, a PVC fólie a stierkové, kam patria napr. tekuté lepenky. Najmodernejším typom hydroizolačných vrstiev sú náterové izolácie silikón Gaco.
Použitím striekanej či náterovej hydroizolačnej vrstvy sa vytvorí jednoliata vrstva s dokonalou prídržnosťou k podkladu a všetky kritické miesta strechy sú tak dokonale ošetrené. Vyrieši sa tým častý problém pri použití povlakových izolácií (čiže asfaltových pásov alebo PVC fólií), ktorým sú spoje a ošetrenie problematických miest, ako sú strešné vpusty, komíny a atiky. Silikónový náter je veľmi ľahký a celý systém už ďalej nezaťažuje strešnú konštrukciu.
Výslednú povrchovú úpravu tvorí hydroizolačný systém silikón s dokonalým riešením všetkých detailov. Tento systém navyše poskytuje ochranu izolačnej polyuretánovej peny proti UV žiareniu, odráža 85 % slnečných lúčov a odoláva náletom vtáctva.
Výhody hydroizolačných systémov Chytrá pena:
- Aplikácia na súčasný podklad = úspora financií pre investora
- Rýchlosť aplikácie
- Nízka hmotnosť – nezaťažuje sa konštrukcia strechy
- Dokonalé ošetrenie kritických miest strechy – žiadne spoje
- Dlhá životnosť
- Možnosť kombinácie s Chytrou penou ako zvýšenie izolácie strechy
Technologický postup:
Na základe podrobného prešetrenia stavu strechy, vrátane vlhkosti v konštrukcii a definície kritických miest, stanovíme vhodný technologický postup.
- Príprava povrchu
Príprava povrchu je veľmi dôležitou súčasťou úspešnej realizácie. Podklad je najprv nutné dokonale očistiť a prípadne odmastiť. V niektorých prípadoch je tiež potreba povrch vybrúsiť. Pokiaľ ide o aplikáciu hydroizolácie na súčasný povrch napr. z asfaltových pásov, je nutné odstrániť hrče, povrch zarovnať a spätne nastaviť odchlipnuté miesta.
Ak sú na streche miesta, kde sú škáry a praskliny, je treba ich pretmeliť.
- Vytvorenie adhézneho mostíka
Preto, aby sme zaistili dokonalú prídržnosť k podkladu, je potrebné na pripravený podklad aplikovať penetračný náter. Užívané penetračné nátery sa líšia podľa povrchu, je nutné napr. rozlíšiť, či ide o nasiakavý alebo nenasiakavý podklad.
- Náter hydroizolačnej vrstvy
Na takto pripravený povrch sa aplikuje samotná hydroizolácia. V prípade samostatnej hydroizolačnej vrstvy sa používa min. 2 kg materiálu na 1 m², čo v praxi zodpovedá vrstve 2−3 mm.
- Konečná povrchová úprava
Po aplikácii hydroizolačného systému Chytrá pena už nie je potreba žiadne ďalšie ošetrenie, a povrch tak dokonale slúži svojmu účelu.
V prípade pochôdznych striech či terás robíme aj protišmykovú úpravu vsypom kremičitého piesku.
Zaujala Vás táto ponuka?
Chcem spočítať cenuOdporúčané produkty
Hodí se pre
- rodinné domy, pasivne domy, ekologické domy
- horské stavby, rekreačné objekty
- komerčnie objekty, hotely, kancelárie
- dřevostavby, novostavby
- garáže